Ahşap Palet Üretim Süreci

Yerel bıçkı fabrikalarından gelen ahşap palet taşıyıcıları uygun uzunlukta kesilir. Tahtalar sökülür ve ne tür bir palet gerekli olursa olsun uygun boyuttaki güverte tahtalarına ve tellere eklenir. Daha sonra, çentikler, forkliftlerle 4 yönlü giriş veya palet jakları ile 2 yönlü giriş sağlamak için teller halinde kesilebilir.

Palet uluslararası nakliyede veya sıhhi uygulamalarda kullanılacaksa, ahşap montajdan önce işlenebilir.

Parçaların Bir Araya Getirilmesi

Parçaların birleştirilmesi aşaması, pnömatik çiviler ve zımbalarla, tipik olarak 200 üniteden daha az küçük siparişler için elle veya daha yaygın olarak birlikte yüksek hacimlerde paletler üretebilen otomatik makinelerle yapılabilir.  Piyasada, tahta istifleyicileri, palet çivileri, palet istifleyicileri, robotik sökücüler ve testereleri de dahil olmak üzere, palet fiyatları konusunda maliyet, üretim ve verimliliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak çok çeşitli makineler bulunmaktadır.

Palet üretiminde ilk adım hammaddelerin güvenliğini sağlamaktır. Ahşap paletler için birincil hammadde ahşaptır. Ahşap tipik olarak bir kereste bahçesinden kütle miktarında sabitlenir. Üreticiye bağlı olarak ahşabın yumuşak bir ağaç çeşidi, sert bir ağaç çeşidi veya ikisinin kombinasyonu olması mümkündür.

Asıl iskelet elle havalı çivi tabancası ile veya otomasyon makineleri yardımıyla yapılabilir. Tipik olarak, operasyonun büyüklüğü ve el emeğinin paletleri bir araya getirmek için yeterli olup olmayacağı veya uygun makine olup olmadığı yapım türünü belirler.  Kalite ve güvence, en iyi ahşap palet üreticilerinin ciddiye aldığı bir inceleme sürecidir. Her palet bu aşamada kalite ve inşaat açısından denetlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir