Almanya Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Ülkemizden Almanya’ya seyahat etmek isteyenler için en önemli gereksinim Almanya vizesidir. Bir AB ülkesi olan Almanya’ya seyahat edebilmek için Schengen vizesi başvurusunda bulunmalısınız. Bunun için tek yetkili kurum Almanyakonsoloslugu.net  firmamızdır. İdata olarak randevu sistemi ile hizmet veriyor ve Almanya Konsolosluğu adına başvuru ve de evrakları teslim alıyoruz.

Almanya Vizesi için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. Vize türüne göre bu evraklar değişmektedir. Hazırladığınız evraklar almanya konsolosluğu için firmamıza teslim edilmelidir. Bu evraklar Almanya Vizesi başvuru formu, pasaport, seyahat sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf, vize harcı gibi evraklardır. Bu evraklar seyahat amacınıza ve vize türüne göre farklı olabilmektedir.

Turistik vize için yine Almanya vizesi başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Bunun için de seyahat planı, konaklama rezervasyonları ve gidiş ve dönü uçak biletleri mutlaka hazırlanmalıdır. Bunun yanında vukuatlı nüfus kayıt örneği, öğrenciler için öğrenci kimlik belgesi, çalışanlar için maaş bordrosu, çalışma izin belgesi, son 3 aya ait banka hesap dökümü, sgk hizmet dökümü, sgk işe giriş belgesi gibi evraklar gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir