Diş Hekimi Ziyaretleri

Ağız ve diş sağlığının korunması düzenli olarak diş fırçalama, ağız gargarası ve diş ipi kullanmaktan daha fazlasını gerektirmektedir. Mersin’de bulunuyorsanız Mersin’de diş hekimlerinin arasından size uygun diş hekimini seçmeli ve periyodik olarak düzenli bir şekilde kontrole gitmeli, profesyonel diş temizliği yaptırmalı hatta aynı şekilde periyodik olarak checkuplar yaptırmalısınız.

Lakin genç veya yetişkin birçok kişi diş hekimi korkusundan kaynaklı veyahut diş hekimi ziyaretinde neler olacağını bilmediğinden kaynaklı kontrollere gitmiyor ve diş sağlığını tehlikeye atıyor. Bizde hazırlamış olduğumuz bu yazıda diş hekimi ziyaretinde neler olur ayrıntılı bir şekilde açıkladık.

Diş Hekimi Ziyaretinde Karşılaşılacak Durumlar

Öncelikle yanında rahat olabileceğiniz, kişisel ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi net bir şekilde yansıtabileceğiniz bir diş hekimi tercih etmelisiniz. Uygun diş hekiminizi bulmanın ardından ilk diş muayenenizi gerçekleştirmelisiniz.

Diş hekiminizi ilk ziyaretinizde, diş hekiminiz herhangi teşhis veya tanı koymadan önce sizden tüm sağlık geçmişinizi ayrıntılı bir şekilde anlatmanızı isteyecektir ve ilerleyen süreçlerde sağlık durumunuzda bir değişme olursa, bu değişimleri de net bir şekilde yansıtmanızı isteyecektir. Zira herhangi bir sağlık sorununuz mevcut ise bu rahatsızlığın ağız ve diş sağlınıza etkileri olup olmadı incelenecek ve muayene süreciniz belirlenecektir.

Temelde diş hekimi ziyaretleri diş sağlığı kontrolleri amaçlıdır. Fakat hastanın özel istekleri var ise, örneğin Mersin çene cerrahı uygulaması isteğinde bulunuyor ise ziyaret süreci bu çalışma doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Düzenli diş hekimi ziyaretleri ile dişlerinizin profesyonel bir şekilde temizlenmesi ve daha uzun süre sağlıklı kalması sağlanmaktadır.

Diş Hekimi Ziyaretleri Ne Sıklıkla Olmalıdır?

Dişlerinizde ve diş etlerinizde bariz bir sorun mevcut değil ise ve diş sağlığınızda olumsuz yönde bir ilerleme söz konusu değilse 6 ayda 1 diş hekimi ziyareti gerçekleştirebilirsiniz. Fakat diş minesi hasarı veyahut dolgu gerektiren diş çürümeleri, diş hasarları mevcutsa diş hekiminizden randevu almalı ve tüm sorunları net bir şekilde yansıtmalı, muayene sürecinizin belirlenmesini sağlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir