Diş Kaplaması Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde insanların büyük çoğunluğunun diş hekimi ziyaretlerinin arka planında porselen veyahut Zirkonyum diş kaplamaları yatmaktadır. Lakin aynı şekilde hastaların büyük bir kısmı kaplama uygulaması yapılmadan önce uygulanacak olan tedavi süreci hakkında bilgi sahibi değildir. Örnek vermek gerekirse porselen kaplama uygulanacak olan bir hasta, dişlerinin kesileceğinden habersizdir.

Kaplama öncesi uygulanılan tedavi süreci nasıldır?

Öncelikle diş hekiminiz tarafından dişleriniz incelenir ve ihtiyacınız belirlenir. Tabi ki, bu süreç içerisinde sizde diş hekiminize istek ve ihtiyaçlarınızı ayrıntılı bir şekilde yansıtmalısınız. Kişisel ihtiyaçlarınızı ön planda tutmalı ve diş hekiminiz ile bu yönde bir tedavi süreci belirlemelisiniz. İhtiyaç duyduğunuz kaplama bu süreç sonunda belirlenecektir.

Diş kaplamaları genellikle; dişlerde mevcut olan görüntü bozukluğunun giderilmesi,  görünmeyen diş çatlarına bağlı aşırı hassasiyetin giderilmesi, dolgu veyahut benzeri uygulamalar ile tedavi edilemeyen dişlerde ki problemlerin giderilmesi, çatlak dişlerin tedavi edilmesi, karşı çene ile uyumsuzluk sonucu oluşan çiğneme yetersizliğinin giderilmesi ve benzeri sebepler doğrultusunda uygulanır.

İhtiyacınız belirlendikten sonra ihtiyacınız ve isteğiniz doğrultusunda dişlerinize en uygun kaplama türü belirlenir. Sizde bu süreç içerisinde diş hekiminiz ile konuşarak metal desteksiz kaplamalar arasında yer alan zirkonyum ve emax diş kaplamalarını göz önünde bulundurulabilirsiniz. Daha kapsamlı bilgi için www.istanbuldisestetik.com/emax-dis-nedir adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tedavi süreci sona erdiğinde diş kaplaması uygulanılacak olan dişleriniz ve uygulanılacak olan kaplama türü belirlenmiş olur. Fakat porselen kaplama veyahut metal destekli bir kaplama uygulanacaksa, dişlerinizde farklı bir tedavi süreci izlenilir.

İstek ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutmalısınız

Diş kaplaması uygulatmadan önce kaplama türlerini araştırmalı ve gerek estetik diş görünümü gerekse de diş eti sağlığı bakımından sizin için en uygun olanı seçmelisiniz.  İstek ve ihtiyaçlarınızı diş hekiminize ayrıntılı bir şekilde anlatmalısınız. Unutmayın, diş estetiği uygulamalarında ağırlıklı olarak hasta diş hekimine yön verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir