Gözleri Renkli Kediler

Renkli gözlü kedi türleri arasında yer alan mavi rus kedilerinin gözleri, yeşil halkalar içinden sarı noktalar ile size bakıyormuş hissine kapılmanıza neden olur. Renkli gözleri nedeni ile rus kedisi adını alan bu tür mavi renklere ve tonlara sahip olan tüyleri ile de mavi rus kedisi adını almıştır. Çok sevimli ve sadık bir kedi türü olması bu kedilerin özel bir yere sahip olmasını sağlamıştır.

Yemek seçen bir tür olarak da bilinen mavi rus kedisi çok aç kaldığında yemek ayırt etmeden yer. Çiftleşme konusunda da seçici olan bu tür, istediği özelliklere sahip olan bir tür bulamadığında ise çiftleşmeyebilir. Çok sadık olması ve sürekli sizi takip etmesi de mavi rus kedilerinin tipik özellikleri arasında yer alır.

Asil Kurt Türleri

Çok asi bir yapıya sahip olan alaska kurdu türleri, mutlu olduğunda da çok sempatik bir yüz yapısına sahip olarak sizi kendisine aşık eder. Çok tatlı bir yüz yapısı olan ve atletik bir vücuda sahip olan bu kurt türü çok özel bir tüy yapısına da sahiptir.

Üç farklı tüy yapısına sahip olan alaska kurtları eksi 50 dereceye kadar üşümeme özelliğine sahiptir. Bu nedenle alaska da kızak çeken türler olarak bilinen alaska kurtları günümüzde tüy yapıları ile ülkemiz koşullarına uyum sağlamıştır. Küçükken alıp eğitim verdiğinizde itaat oranı çok üst düzeylere ulaştığı için hayvan severlerin çok fazla tercih ettiği bir tür olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir