Hamilelikte Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemi gebelik süreci boyunca  birçok etkiye maruz kalan ve sürekli dalgalana bir sistemdir. Anne adayının beslenme yapısına göre vücut direnci çok düşük veya çok yüksek olabilir. Bu durum annenin ve bebeğin sağlığını riske atacak durumlar meydana getirebilir. Bu nedenle gebelik sürecinin başından doğuma kadar geçecek süre de yapılması gereken doğru ve sağlıklı beslenmek, doktorunuzun vereceği tavsiyeler uymaktır. Bu aşamada da www.saglikyardim.com web adresinden tüm detaylı bilgi ve tavsiyelere ulaşmanız mümkün.

Bağışıklık sisteminin düşmesi ile hastalık virüsleri harekete geçer ve  hastalık belirtileri oluşmaya başlar. Hastalık belirtileri mevsimsel olabileceği gibi mevsim dışı hastalıklara ait olabilir. Bu durumda yapılması gereken ilaç kullanmadan doktor tavsiyelerine uymak, zengin içeriklere sahip olan ve vitamin değeri çok yüksek olan gıdalar tüketmektir.

Hastalık oluşması durumunda normal gıdalar dışında yer alan ve zengin içeriklere sahip olan şifalı bitkiler tüketilmeli ve vücut direnci korunmalıdır. Antep fıstığı, acı biber, narenciye, yeşillikler, ıspanak gibi besinler vücut direncini doğrudan yükselten ve anne adayının sağlıklı bir hamilelik geçirmesini sağlayan besinlerdir. Bu besinler dışında doktorunuzun vereceği şifalı bitkileri de tüketmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir