Harika Bir İspanya Turu İçin Rota Bilgileri İstermisiniz!

Kıvrımlı dağ yollarından güneşle boğulmuş kıyı yollarına: Açık yol üzerinde yarışan ve pencereleri yuvarlanan müzik eşliğinde İspanya’yı keşfetmek harika bir duygu. Size bazı fikirler vermek için, hiç bir zaman unutamayacağınız bir İspanya yolculuğuna yönelik en doğal 7 sürücüyü seçtik. Ve bunu 2 yazı halinde yayınlayacağız.

İspanya’da 683.175 kilometreden fazla caddede ülkenin zengin ve çeşitli manzaralarını keşfederek ünlü çekim merkezlerini Michelin yıldızlı restoranlara ve engebeli sahil yollarına doğal dağ yollarına bağlayabilirsiniz.

Andalusia içinde zaman tünelleri

Sahil bölgesinin trafiğinin bir kısmını üstlenmek için 37 yıl önce inşa edilmiş olan otoyoldan sadece birkaç kilometre ötedeki eski sahil caddesi N-340, Costa del Sol’da kayar. Artık otomobiller tarafından pek kullanılmadığı için, zamanın yanı sıra kilometreyi geride bırakıyormuşsunuz gibi hissediyor.

Taştan oyulmuş antik tüneller, floresan ışıklarından, türbinlerden ve modern otoyol alt geçitlerinin yeşil acil çıkış işaretlerinden çok uzak görünüyor. N-340’da, sahil boyunca kıvrımlı çizgilerle ilerlemek için Malaga veya Almería şehirlerinin telaşlı telaşını geride bırakırsınızAkdeniz’i diğer tarafa.

Program:

Çıkış: N-340, Adra’dan Acantilados de Marco üzerinden Malaga’ya. Planlanan süre: 1 saat 40 dakika. Uygun: Klasik kruvazör. Burada acele yok; sadece bu güzel sahil şeridi sürücüsündeki manzaraları içinize çekin.

Ev hakkında yazmak için bir şeyler: Belki bu İspanya yolculuğunun başlangıç ​​noktası için biraz fazladan zaman planlayın. Almería çevresindeki çöller, HBO serisi Game of Thrones için çekim yeri olacak kadar doğaldı. Kısa bir süre için peyzaj, Dothraki’nin evi oldu. Seride Torre de Mesa Roldan ve Cabo de Gata Parkı da yer aldı.

Uğramanız gereken bir yer: Salobreña bir pit stop’a değer çünkü eski şehri geçtiğinizde ünlü tepeyi ve tepedeki tüneli göreceksiniz. En iyi manzara için Hotel Miba’nın çatısındaki skybar ve sonsuzluk havuzunda bir mola vermenizi öneriyoruz.

El Chorro’ya doğal dağ yollarında tırmanma

Endülüs’ün kalbindeki El Chorro dağları ve kaya oluşumları Malaga’ya yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Yürüyüşçüler, yüzlerce metreden daha derin olan uçurumlardaki tahta yolları için bölgeyi yıllardır takdir etmektedir. El Chorro, sarp kaya yüzeylerinden dağlara doğru çıkan bazen dar, bazen de dar dağ yollarıyla da bilinir.

Dağlar her geçen kilometrede daha etkileyici ve anıtsal görünüyor, ancak eğer yapabilirseniz, her doğal noktada park etme ve fotoğraf çekme eğilimine dayanmak isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, sürücü gerçekten çok uzun olabilir.

Planlama:

Güzergah: MA-5403 ve MA-448, Ardales’tan El Chorro’ya. Planlanan süre: Yaklaşık 30 dakika.

Şunun için uygun: Pürüzsüz yapmaktan keyif alan herkes gökyüzüne yakınlaşıyor. Çok fazla acele etmeden çok sayıda eğriyle sürmeyi seviyorsanız, bu tam size göre.

Ev hakkında yazacak bir şeyler: El Chorro yolunda, soldaki doğal göl Conde de Guadalhorce Reservoir’i geçeceksiniz. Huzur ve sakinlik istiyorsanız, bu bölgeyi ziyaret etmek için en iyi zaman ilkbahar ve sonbahar haftalarıdır.

Uğratacağınız bir yer: Bitiş çizgisinde etkileyici bir manzara sizi bekliyor: Mavi Endülüs gökyüzünün ve sizden önce, Doğu’ya uzanan ve son birkaç dönüşü geçtikten sonra uzanan ovaların görkemi.

Santander’den Gijón’a kıyı sürüşleri ve çarpıcı dağlar

Yolda taze deniz mahsullerini durduracak kadar sahile yakın olan yılanı dolambaçlı romantik yollar. Sana iyi geliyor mu? O zaman kuzey İspanya’da araba kullanmaya bayılacaksınız. Bölgenin büyüsünü keşfetmek için, Autovía del Cantábrico olarak bilinen Autovía A-8’i kullanabilirsiniz. Bu doğal karayolu Baamonde yolunda Bilbao, Santander ve Gijón’dan geçmektedir. Ya da pitoresk yan yollara gidebilirsiniz – Santander’den Gijón’a N-634, N-621, N-625 ve N-634 ve N-632 hatlarında tekrar bu yolculuk gibi.

Bu muhteşem sürüş, sizi Asturias’taki baş döndürücü Picos de Europa’ya giderken kıyı şeridinden geçitlere ve engebeli dağlara götürür. Güzergahın son bölümü sizi Cantabria Denizi kıyılarından da geçirecektir.

Planlama:

Güzergah: N-634, N-621, N-625, N-634 ve N-632’de Santander’dan Gijón’a. Planlanan süre: 4 saat 30 dakika.

Uygun olanlar: Neyi göreceklerini seçmek zorunda kalmadan kuzey İspanya’nın tadını çıkarmak isteyen insanlar. İspanya’dan geçen bu hoş, her şeyin bir parçası olarak eğlenmek için profesyonel bir ralli olmak zorunda değilsiniz.

Okyanus manzarası, insanlar ve tabii ki – yemek – çekmek için zaman zaman Llanes ya da San Vicente de la Barquera gibi küçük sahil kasabalarını ziyaret etmeyi unutmayın.

Uğratacağınız bir yer: Picos de Europa’nın eşsiz kısmı okyanusa yakındır. Dağların kireçtaşı kayaları, Cantabria Denizi’nin yeşil kıyılarına, derin yarıklara, çiçek açan çayırlara ve tuhaf görünümlü kaya oluşumlarına bakmaktadır. Huzur ve sessizliğe önem veriyorsanız, Ağustos ayında tatil sezonunda gitmekten kaçınmalı ve yolculuğunuzu Temmuz veya Eylül için planlamalısınız.

Catalunya’nın Muhteşem Montserrat Dağ Yolları

Hiç bir otomobil reklamındaymış gibi hissetmek istedim; saçlarınızla birlikte sürerken esintiyle esiyor ve dünyada bir bakım değil mi? Ardından Montserrat’ı GPS’e yerleştirin ve motoru çalıştırın. Benedictine Manastırı’nın tepesindeki Santa Maria’nın bulunduğu Montserrat dağı, Barselona’nın sadece 45 kilometre kuzeybatısındadır.

Uzak mesafeden bile, manzarayı yükselterek dağ dikkatinizi çekmek için bağlanır. Ve senin duyguların. Büyüleyici dağ yolu, kıvrımlı saç tokası dönüşleri, yüksek irtifalar ve dik dereceler ile kilometrelerce çarpıcı manzaralara sahiptir. Manastıra ulaştığınızda, Catalunya’nın gerçekten büyüleyici manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Planlama:

Güzergah: Barselona – Montserrat Dağ Yolu – BP-1121. Planlanan zaman: Bir saat civarında.

Kendilerine meydan okumak ve sürüş becerilerini geliştirmek isteyen bir kişi. Montserrat kayalıklarının dağcılar için bu kadar popüler olmasının bir nedeni var: Kıvrımlı dönüşler ve dar yollar dağların içinden geçen bu heyecan verici rotaya hakim.

Ev Montserrat Manastırı doğrudan dağların içine inşa edilmiştir. Yukarıdan manzara, Barselona’ya kadar uzanıyor. İçinde Catalunya’nın koruyucu azizi 12. yüzyıldan kalma bir heykelcik olan “Kara Madonna” olarak adlandırılır.

Gideceğiniz bir yer: El Bruc içindeki Cal Noio restoranı, Autovia del Nord-Est’e (A2) sadece bir taş uzaklıktadır. Güzel bir konuk bahçesinde, kaliteli Katalonya mutfağından kaliteli yemekler sunmaktadır.

kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/spain-road-trip-with-scenic-drives.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir