İnternetten Müzik Dinleme Olanakları

Artık hemen herkesin elinde bir akıllı telefon var ve müzik indirme hizmetleri eskisine kıyasla çok daha fazla kullanılıyor. Geçmişe göre DVD ya da CD alarak müzik dinleyen kişi sayısı yok denecek kadar azaldı. Birçok kişi dinleyeceği müzikleri internetten bulmayı tercih ediyor. İnternette farklı uygulama ve platformlarla çok sayıda olanak sağlıyor. Ayrıca online radyolar için de https://guncelmp3indir.com/canli-radyo-dinle adresine göz atabilirsiniz.

Mog

Mog kendisini “müzik kütüphanesi, video ve müzik üzerine düşünceler paylaşmaya odaklanan çevrimiçi topluluk” olarak tanımlamaktadır. 320 kbps hızında ses kalitesi ile övünen bir platformdur. Ücretsiz servis, reklamlarla birlikte milyonlarca şarkıyı dinlemenizi sağlar. Ayda 4,99-9,99 dolar karşılığında, hizmeti reklamsız, sınırsız mp3 indir hizmetinden yararlanacak şekilde yükseltebilirsiniz.

Jamendo

Jamendo’da özgürce ve yasal olarak indirmek için 36.000’den fazla albüm (öncelikle bilinmeyen sanatçıları içeren) bulunmaktadır. Şarkılar Creative Commons lisansları veya Free Art License aracılığıyla lisanslıdır. Bu nedenle kopyalayıp paylaşmanın yanı sıra bazı parçaları ticari olarak remiksleyebilir, örnekleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Jamendo, kullanıcıların Ogg Vorbis veya MP3 formatındaki hizmetlerinde albüm yayınlamasını sağlar. Site uluslararası kullanıcılar için Fransızca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, İspanyolca ve Rusça’ya çevrilmektedir.

Daytrotter

Daytrotter (Rock Island, Illinois’deki Horseshack kayıt stüdyosunun web sitesi), popüler ve yaklaşmakta olan bağımsız gruplarla eski şarkıların (ve yayınlanmamış parçaları) özel, yeniden işlenmiş, alternatif versiyonlarına sahiptir. Haftada 7 gruptan 28 şarkı ücretsiz indirilebilmektedir.

Müzisyenler için aylarca kapalı bir stüdyoda kayıt yapma zorunluluğu ve stresi ortadan kalktığı için bu tarz platformlarda ortaya çıkan parçalar daha rahat şartlarda üretilebilir. Bu da elbette ki müziğin kalitesine de yansır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir