İspanya Gezisine Devam..

Kırsal kesimin güzelliğinde Bask

Yaklaşık 280 mil (480 km) uzunluğunda olan bu devre sizi görkemli Pireneler boyunca ve vahşi Atlantik kıyılarında İspanyol ve Fransız Bask ülkesine götürecek. Köylerin ve büyüleyici manzaraların karşısındaki muhteşem dağ yollarını takip edin. Bilbao’dan başlayarak manzaralı yol, Vitoria-Gasteiz’e giden muhteşem dağ geçidi için güneye gider. Sonra Doğu’ya Sierra de Urbasa’dan dönün. Bize güvenin, daha az manzara elde etmek için daha küçük dağ yollarına girdiğiniz için pişman olmayacaksınız.

Pamplona’ya girdikten sonra Atlantik kıyı şeridi boyunca Bilbao yönünde geri dönmeden önce N-135’i Pireneler’den Fransa’ya geçmeye alabilirsiniz. Engebeli kayalıklarla, okyanusun çarpışan dalgalarıyla, ormanlık tepelerle ve sınırsız ovalarıyla, bu yolculuk, sadece kuzey İspanya’nın çarpıcı güzelliğinin yüzeyini çiziyor.

Program

Güzergah: Bilbao’dan Pamplona, ​​Biarritz, San Sebastián’dan Bilbao’ya dönüş. Planlanan süre: 4 saat.

Şunlar için uygun: “Yavaş ancak istikrarlı bir şekilde yarışmayı kazanan” mantığa abone olan insanlar, en uzun ve biraz konsantrasyon gerektiren, bunun için biraz dayanıklılığa ihtiyacınız olacak, ancak manzara her şeyi değerli kılar. Ve aslında bunu yapmak için bir yarış arabası şoförü olmanız gerekmiyor.

Ev hakkında yazılacak bir şey: Bilbao’da akan Ría del Nervión üzerinden, Bask dilinde “Beyaz Köprü” ya da Zubizuri. Yüksek beyaz jantları ve cam zeminiyle bu köprü kesinlikle kentin en önemli yeri.

Gideceğiniz bir yer: Eğer kültüre ilgi duyuyorsanız, Guggenheim müzesi en bilinen adres. Ancak şehrin Doña Casilda Iturrizar parkındaki Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi’ni de mutlaka inceleyin.

Valle de Jerte size ilham verecek

Kova listenize layık unutulmaz bir yolculuk arıyorsanız; Sonra Valle del Jerte ile bir sürücü bir zorunluluktur. Bu muhteşem bölge “Vadinin incisi” olarak bilinen Plasencia’dan Tornavacas’a kadar uzanır; Ávila ili sınırındaki bir belediye.

N110’daki Plasencia’dan İspanya’nın en güzel sürücülerinden biri olan Barco de Ávila’ya doğru 44 mil (70km) boyunca Río Jerte’yi takip edin. Yol boyunca vadiler ve dağlar muhteşem bir manzara oluşturur.

Program

Güzergah: Plasencia’dan El Barco de Ávila’ya kadar N-110. Planlanan zaman: Yaklaşık 1 saat.

Şunun için uygun: Dönüşler için değil, görünümler için orada olan kruvazör. Açıkçası, yola dikkat etmelisiniz, ancak bu sürüş için tam olarak uyanık olmanıza gerek yok. En iyi kısmı kesinlikle manzara.

Ev hakkında yazacak bir şey: Valle del Jerte’de sürüş, yılın herhangi bir zamanında çok hoş, ancak Nisan ayı ortasında gitmenizi tavsiye ederiz. O zaman kiraz çiçekleri tam açıyor.

Gidecek bir yer: Eski bir ortaçağ şehri olan Plasencia, eskiden surlarla çevrelenmişti. Bugün çok iyi bir parçası hala duruyor ve onunla ilgili küçük sergiyi izlemeye gidebilir ve hatta uzatma için yürüyebilirsiniz.

Costa da Morte yolundaki uçurumlar ve deniz fenerleri harikadır

Costa da Morte (“Ölüm Kıyısı”) A Coruña eyaletindeki Galiçya’nın kuzeybatı kıyısında düzinelerce kilometre uzunluğundadır. Bu sahil şeridi boyunca doğal manzaralı sürüşlerde, koylardan, kayalıklardan ve tenha plajlardan geçeceksiniz. Nazik tepelerde, sokaklar sizi fırtınalı okyanusun savrulan dalgalarına fırlayan Touriñán, Vilán veya Fisterra gibi – yolculuğun varış noktası – pelerinlere götürecek. Başlangıç ​​noktamız balıkçı köyü Malpica. Evleri, Atlantik’teki limana bakan sarp kayalara yuvalanmış gibi görünüyor.

Oradan, kara yolu güzergahı Galiçya’nın çeşitli manzaralarını Ponteceso, Laxe ve Muxía’ya ve oradan Fisterra’ya götürür. Üç kilometre uzaktayken, Cabo Fisterra deniz fenerini ziyaret ederek seyahatinizi sonlandırmanızı öneririz. Orada, hepsinden daha iyi olanın tadını çıkarabilirsiniz: sonsuz okyanusta ufukta bir gün batımı, dünyanın sonunda deniz.

Program

Rota: Malpica’dan Soesto ve Faro üzerinden Cabo ile Fisterra’ya. Planlanan süre: Yaklaşık 3 saat 45 dakika.

Şunun için uygun olduğunu söyleyebiliriz: İspanyol kırsalının çeşitliliğini keşfetmek isteyen maceracılar. Farklı yol türlerini denemek istiyorsanız, bu sizin için. Galiçya’da hem yumuşak hem de kolay caddelerle ve dağlarda dolambaçlı yollarla karşılaşacaksınız.

Ev hakkında yazmak için bir şey: Atlantik üzerinde bir gün batımı. İnsanlar, arabalar etrafta dolaşmadan çok önce okyanusun üstündeki korkutucu günbatımına hayran kaldılar.

Gidecek bir yer: Balıkçı köyü Corme Porto, yerel bir incelik olarak toplanan ve orada servis edilen barnacılar için epicureans arasında bilinir.

İspanya gezisi rota bilgileri serisinin diğer bölümünü okumak için tıklayınız.

kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/spain-road-trip-with-scenic-drives.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir