Kaliteli Kumaş Üretimi

Elbise ve giyim için kaliteli kumaş ihtiyacınızı karşılayan denim fabric; kadife kumaşlar, iplikler, ve normal kumaş üretimleri yaparak tekstil sektörünün kumaş ihtiyacını karşılamaktadır. Günümüzde tanınmış birçok marka için kaliteli kumaş üretim hizmet veriyor olmamız kalitemizi ve güvenilirliğimizi gözler önüne sermektedir.

Günümüzde dünya genelinde denim kumaşlar ile üretimi yapılan blue jeanler yaygın olarak kullanılmaktadır. Dayanıklı ve kaliteli bir kumaş türü olan denim kumaş yüzde 100 pamuk ipliğinden elde edilmektedir.

Farklı dokuma teknikleri ile dokunabilen ve farklı örgülere sahip olan denim kumaş türleri ipliklerin indigo boya makinesi ile boyanması ile farklı renklerde ve desenlerde de elde edilebilir.

Kumaş Özellikleri

Çözgü iplikleri boya makinesi ile boyanan toptan denim kumaşların çeşitleri,  halk arasında blue jeans olarak bilinen kumaş türüdür. Blue jeans kumaşı kullanılarak üretilen elbiseler ve giysiler ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yüzde 100 pamuk ipliklerinden elde edilen bir kumaş türü olan denim kumaş 1960 lı yıllardan itibaren üretilmeye başlanmış bir kumaş türüdür. Bu kumaş türü ile vücudu saran elbiseler ve dar paça pantolonlar üretilmeye başlanmıştır.

İlk olarak blucini ile ortaya çıkan vücudu saran giysilerde kullanılan denim kumaş günümüzde artık tüm giysilerde kullanılmaktadır. Kaliteli ve yüzde 100 pamuk ipliklerinden farklı örgü teknikleri ile elde edilen bir kumaş türü olması nedeni ile tarzınıza özel tasarımlara ve desenlere sahip elbiseler giyebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir