Kuş Yemleri

Hayvan gıdaları deyince akla kedi köpek gibi hayvanların mamaları gelir ama muhabbet kuşu yemi pek akla gelmez. Halbuki yemlerine şu sayfadan ulaşabileceğiniz muhabbet kuşları, son yıllarda bir çok insan tarafından beslenmeye başladı. Durum böyle iken marketlerde kedi köpek mamalarının yanında muhabbet kuşu yemleri de satılmaya başlandı.

Muhabbet kuşları da diğer hayvanlar gibi yaşamak için su ve yiyeceğe ihtiyaç duyarlar. Birazcık su ve yemek ile evinizde size muhteşem bir şekilde arkadaşlık eden muhabbet kuşları ne yazık ki genellikle kafeste yaşar. Bu yüzden de yemlenmek için insanlara ihtiyaç duyarlar.

Ama kedi öyle değildir. Kediler evcil de olsa daha özgür bir hayat sürer. En azından muhabbet kuşlarına göre. Kediler siz onun mamasını saklasanız bile bulup onu yiyebilir. Kedi maması kedilerin beslenmesi için oldukça önemlidir. Şuradan bu ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Kedilerin çoğu sokakta yaşamaktadır. Evcil kedi sayısı ne kadar çok da olsa ne yazık ki sokak kedisi sayısı evcil hayvan sayısından bir hayli fazladır. Bu yüzden evdeki kedilerden çok sokak kedilerini düşünmeliyiz. Sokak kedileri için yapılması gereken şeyler oldukça basit.

Sokak kapınızın önüne bir kap su ve birazcık da yiyecek koyarak sokaktaki hayvanların açlıktan ya da susuzluktan ölmesini önleyebilirsiniz. Hatta bu yöntemle o sokak hayvanlarını evcilleştirebilirsiniz. Çünkü hayvanlar kendilerine yapılan iyilikleri kolay kolay unutmaz. Yani bir hayvanın karnını doyurarak ona aynı zamanda patinizi de uzatmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir