Panik Bozuklukta Psikolog Tedavisi

Son zamanlarda pek çok kişide görülmeye başlanan panik bozukluk rahatsızlığı, tekrarlayan panik ataklar, işlevsel olmayan davranışsal değişiklikler ve panik atak ihtimaline karşı meydana gelen stres gibi ana belirtiler ile kendini gösterir. Mutlaka tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklar içerisinde yer alan panik bozukluk için bu alanda uzman psikolojik danışmanlık hizmeti almak oldukça önemlidir. 

Panik Bozuklukta Psikolog Desteği 

Boğulma hissiyatı, vücuttaki farklı bölgelerde uyuşma ve korkma gibi belirtilere de sahip olan panik bozuklukta yaygın olarak görülen diğer belirtiler arasında mide bulantısı, kalp çarpıntısı, göğüs ağrısı ve baş dönmesi vardır. Terleme, ürperme ya da sıcak basması gibi belirtiler ise yine panik bozukluk rahatsızlığında hastalardan gelen şikayetler arasındadır. 

Tedavi edilmediği takdirde yaşam standartlarını önemli ölçüde düşüren panik bozukluk rahatsızlığı için iyi bir psikolog desteği almak gerekir. Bunun için de internette psikolog İstanbul diye arama yapan kişilere bu alanda en iyi isimlerden birisi olan Homopsychologicus tavsiye edilir. Zira Homopsychologicus panik bozuklukta tamamen kendine özgü tedavi yöntemleri ile hastalarının kısa sürede eski sağlıklarına kavuşmalarına imkan vermektedir. Panik bozukluk dışında daha farklı pek çok psikolojik rahatsızlık için de yine Homopsychologicus’un tecrübeli ekibinin deneyimlerine ve bilgi birikimlerine güvenilebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir