Sizde Harika Bir Avcı Olabilirsiniz

Av merakı insanlara çocukluğundan itibaren gelen bir düşünce yapısıdır. Özellikle de büyüklerin muhteşem av başarıları ve hikayeleri etkileyiciliğini kaybetmemektedir. Efsane haline gelen haller ile eğlenceli halleri bir araya getirince avcılığın önemi de ortaya çıkmaktadır. Farklı malzemelerle yapılan avcılıkta başarılı olmak için şansa da ihtiyaç vardır. Günlerce emek verip hiçbir şey elde etmeden eve geri de dönebilirsiniz. Avcılıkta esas olanın sabır işi olduğunu hiçbir zaman unutmamalısınız.

Peki iyi bir avcı olabilmek için ne tür av malzemeleri kullanımı yapmak gerekir? Bu noktada birçok insanın yanılgıya düştüğü olgu malzeme olsun da özelliğinin bir önemi yok. Elbette bu düşüncenin yanlış olduğunu kaçan balığın arkasından bakarken anlarsınız. Böyle bir durum size hayatınızın dersini de vermiş olabilir.

Balık Avı Teknikleri

Harika bir ortam balık tutmak için her şey hazır fakat bir türlü balık oltaya düşmüyor. Bunun birçok sebebi olabileceği gibi en temel konu doğru yem ve doğru yerdir. Balıkların dikkatini çekecek yemi bulmak balık avının başarısını belirleyen unsurların başında gelir. Denizde balık tutarken tatlı su balığına göre yem hazırlarsanız avda başarı beklemeyin. Tabi bu noktada olta iğnesi ve kamışı da unutmamak gerekir. Denizde uzak mesafelere olta atarak balık yakama ihtimalinizi artıracağınız için makaranın uzun mesafelere uygun olması gerekir. Ayrıca kamışın da kurşunu atacak güce ve uzunluğa sahip olması gerekir. Güç konusunda kamışın sağlamlığı söz konudur. Ağır bir kurşunu attığınızda kamışınızın bir anda kırılmasını istemiyorsanız seçimi ona göre yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir