TL İşareti Nasıl Yapılır?

Windows ve Mac işletim sistemlerinde bazı işaretlerin nasıl yapıldığı merak konusudur. Bu noktada gerek TL, gerekse de tik işareti nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermeye çalışıyor olacağız. En son 2010 yılında TL simgesi olarak kabul edilen simgenin office programlarında klavye üzerinden nasıl yapıldığı çok basit ve kolaydır.

Özellikle yeni üretilen klavyelerde TL simgesi mevcuttur. Sayfamızda konum nasıl atılır ve bazı istisnai simgelerin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler mevcuttur. Windows işletim sistemine sahip olan aygıtlarınızda TL simgesi altgr+t tuşları ile yapılmaktadır. Mac işletim sistemine sahip olan aygıtlarda ise alt option+t simgesi ile yapılabilmektedir. Mobil cihazlarda ise TL simgesini yapmak daha kolaydır. Android cihazlarda klavye bölümünde TL simgesi mevcuttur.

Genel anlamda hem Android, hem de İOS mobil cihazlarda en kolay tl işareti yöntemi kopyala yapıştırdır. Bu yöntemlerle işaret ve simgeleri kolayca yapabilirsiniz. Teknoloji ile ilgili önemli bilgi ve haberlere https://www.teknozum.com/₺-tl-isareti-nasil-yapilir sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Düzenli olarak sayfamızı ziyaret edebilir ve bu önemli bilgileri elde edebilirsiniz. TL işareti ve benzer konularda en doğru bilgiler sayfamızdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir