WordPress Hostin Nedir?

İnternet siteleri kullanmak günümüzde nefes almak kadar sık yapılan bir eylem. Bu yüzden internet hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak hepimiz için gerekli bir durum. İnternet siteleri çalışlabilmek için belirli bir alana ihtiyaç duyarlar. Sunucuların sitenin çalışması için ayırdığı alana web hosting barındırma adı verilir. Sunucuların her daim aktif olarak çalışmak zorundadır. Böylelikle bu kavramın önemi daha da artmaktadır. Çünkü hosting sayesinde internet siteleri ve sunucular her zaman çalışır durumda olmaktadır.

WordPress Hosting

İnternet siteleri için diğer önemli bir terim wordpress hosting terimidir. WordPress bir yazılımdır. Bu kavram site açmak için kullanılan bir kavramdır. Kolay bir kuruluma sahip olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Dünyanın yaklaşıl p’i kadarı bu yazılımı kullanmaktadır. Eklentileri kolaylıkça özelleştirebilen ve de Türkçe içeriği de bulunan wordpress açık kaynak kodlu web sitesi yazılımıdır.

Sunuculara ayrılan alanlara son derece uyumlu olarak çalışan wordpress sistemine wordpress hosting sistemi denir. Bu sistemde gerekli olan disk, bant genişliği, veri tabanı, CPU, RAM, Server Cache gibi donanımsal özellikler son derece uyumlu olarak çalışacak şekilde programlanmıştır.  Yeterli boyuta sahip olup sorunsuz şekilde çalışmayı başaran bu sistemde optimize edilmiş özellikler ile her şey sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. Üstelik normal şartlar altında ücretli olarak yapılması gereken bu işlem ücretsiz. Siz de sunucularınızın sorunsuz ve maliyetsiz bir şekilde çalışmasını istiyorsanız wordpress hosting sizin için biçilmiş kaftan.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir