Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Yamaç paraşütü, pilotların sadece rüzgar ve yerçekimi tarafından tahrik edildiği uçma sporudur ve yamaç paraşütü eğitimi ile öğrenilir. Yamaç paraşütü bağımsız olarak öğrenebileceğiniz bir spor değildir. Sertifikalı bir eğitmenin doğrudan gözetimi altında nasıl yamaç paraşütü yapılacağını öğrenmelisiniz.

Yamaç paraşütü yapmayı öğrenme süreci boyunca farklı derecelendirmeler elde etmek için çalışmanız gerekir. Eğitim boyunca farklı derecelendirme notları bulunur. Öğrenci yamaç paraşütü notu da bunlardan biridir.

Öğrenci Yamaç Paraşütü Notunun Alınması

Öncelikle sertifikalı bir eğitmenle birlikte tandem uçmayı deneyin. Yamaç paraşütü sporunda ustalaşmanın ilk adımı sertifikalı bir eğitmenle birlikte uçmaktır. Başarılı bir iki kişilik uçuş deneyimi, öğrenci yamaç paraşütü derecenizi almanızı sağlar.

Bu derecelendirme, sertifikalı bir eğitmenin doğrudan gözetimi altında yalnız uçmanıza izin verir. Bir tandem uçuş planlamak için kalifiye bir yamaç paraşütü okulu olan Kaş dalış merkezi ile irtibata geçin. İkili bir uçuşa başlamak için önceden herhangi bir deneyiminiz olmasına gerek yoktur.

Yamaç Paraşütü Temel Eğitimi

Öğrenci derecesi almak için, eğitmeninize yamaç paraşütü ekipmanı, teknikleri ve becerileri hakkında temel bir anlayış edindiğinizi göstermelisiniz. Bunlar şunları içerir:

  • Tandem yamaç paraşütü risklerini anlama ve kabul etme.
  • Başlatma, uçma ve iniş eylemlerini anlama.
  • Fren ve yükseltici mekaniğinin anlaşılması.
  • Bir yedekleme paraşütünün konuşlandırılmasının anlaşılması.

Tandem uçarken, eğitmeninizle işbirliği yapmanız şarttır. Öğrenci derecesi almak için şunları yapmalısınız:

  • Eğitmeninizin talimatlarını ve komutlarını takip edin.
  • Yamaç paraşütüne sadece eğitmen tarafından belirtilen alanlarda çalışın.
  • Yamaç paraşütü uçuşunu başlatmak için eğitmeninizle birlikte koşmanız gerektiğini anladığınızı gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir