Yapay Zeka Türleri

Genel anlamda dar ve geniş olarak ikiye ayrılan yapay zeka görev için tasarlanan, geliştirilmek için kullanılan yapay zekalar olarak sınıflandırılmaktadır. Görev için geliştirilen gelişmiş teknolojiler dünyanın en iyilerini geçmeyi başarmıştır. Dünya satranç şampiyonunun bir bilgisayara yenilmesi gelişmiş teknolojinin dünyanın en iyisi olan herkesi yenebileceğini göstermiştir. Detaylı bilgi için şu yazıyı okuyabilirsiniz.

Geliştirilmiş teknoloji ürünleri olan yapay zeka ürünleri kısmen insan yeteneklerini geliştirmektedir. Gelişen teknoloji ürünlerini kullanarak daha iyisini yapmak için çabalayan insanlar bu doğrultuda kendilerini de geliştirmektedir. İnsanın fiziki olarak yerini alan geliştirilmiş teknolojiler insanların daha fazla düşünmesini, tasarlamasını sağlayan teknolojilerdir.

Yapay Zeka İnsana Benzeyebilir Mi?

Gelişmiş teknolojilere sahip yapay zeka robotları fiziki olarak insana birebir benzeyebilir. Mekanik ürünler olan robotlara silikon kılıflar ile insan görünümleri kazandırılabilir. Dünya üzerinde insana çok benzeyen robotlar geliştirilmiş, yapay zeka ile çalışan insansı robotlar yardımcı olarak, sevgili olarak veya yaşam koçları olarak kullanılmaya başlanmıştır. Her  açıdan insana benzeyebilen insansız robotlar ile daha güçlü ve daha hızlı çalışanlar iş hayatında yer edinecektir. Yapay zekanın ne anlama geldiğini şu linkten öğrenebilir daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz; www.doorteknoloji.com.

Perakende sektöründe yer alan reyon görevlileri yerine kullanılmaya başlayan yapay zeka robotları günümüzde her yerde karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin çok hızlı gelişiyor olması ve global olarak her yerde kullanılmasından kaynaklı olarak robot teknolojileri hayatımızın her alanında yer almıştır. Yapay zekanın gelişmiş bir teknoloji ürünü olması aynı zamanda insan hayatının daha ratik olmasını ve kolaylaşmasını sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir